POLIMAG S

NPK(MgS) 10-8-15(5-35)


ulotka pdf

10%   - azot (N) całkowity w formie amonowej
8%     - pięciotlenek fosforu (P2O5) rozpuszczalny w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie
7%     - pięciotlenek fosforu (P2O5) rozpuszczalny w wodzie
15%   - tlenek potasu (K2O) rozpuszczalny w wodzie
5%     - tlenek magnezu (MgO) całkowity
35%   - trójtlenek siarki (SO3) rozpuszczalny w wodzie
0,1%  - bor (B) całkowity
0,1%  - miedź (Cu) całkowita
0,2%  - mangan (Mn) całkowity
0,5%  - cynk (Zn) całkowity
 

STOSOWANIE:
POLIMAG® S należy stosować wczesną wiosną, przede wszystkim pod rośliny:

• bardzo wrażliwe na chlorki: tytoń, czerwonaporzeczka, agrest, malina, truskawka, jeżyna, borówka, drzewa pestkowe – szczególnie czereśnia, warzywa wczesne, fasola, ogórek, papryka, cebula, sałata, chmiel, wszystkie uprawy pod osłonami, rośliny kwiatowe i ozdobne oraz rozsada większości roślin;

• względnie wrażliwe na chlorki: ziemniak, słonecznik, winorośl, drzewa ziarnkowe, czarna porzeczka, pomidor, rzodkiewka, kalarepa, brukselka, groch, szpinak, marchew, czosnek, rzodkiew, cykoria.Najwyższą efektywność uzyskuje się stosując POLIMAG® S wiosną, 10‐14 dni przed siewem lub sadzeniem roślin, mieszając z glebą na głębokość 10‐20 cm. Nawóz ten można stosować także wczesną wiosną, pogłównie na rośliny ozime. Uprawy wieloletnie nawozić wiosną.

POLIMAG® S można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z mocznikiem, saletrą amonową i z saletrzakiem, a w dowolnym czasie z siarczanem potasu. 

 

WŁAŚCIWOŚCI:
Nawóz granulowany, jasnoszare do ciemnoszarych równomierne granulki, nie zbrylające się trwale. Gęstość nasypowa: 0,95‐1,05 kg/dm3. POLIMAG® S zawiera 10% azotu (N) w formie amonowej, 8% fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie, czyli przyswajalnego w formie fosforanu jedno i           dwuamonowego, a 7% rozpuszczalnego w wodzie. Nawóz zawiera 15% potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie, w formie siarczanu potasu, 5% magnezu (MgO) całkowitego w formie węglanu i 35% trójtlenku siarki (SO3) rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu oraz mikroskładniki pokarmowe: bor (B) 0,1%, miedź (Cu) 0,1%, mangan (Mn) 0,2%, i cynk (Zn) 0,5% w formach łatwo przyswajalnych. Azot w formie amonowej nie ulega wymywaniu z gleby, jest wolno pobierany przez rośliny, wspomaga pobieranie fosforu i ogranicza nadmierne pobieranie potasu. Potas w formie siarczanu jest szczególnie polecany pod rośliny ujemnie reagujące na nadmiar chlorków. Taki skład chemiczny, w tym zawartość podstawowych mikroskładników, powoduje dobre ukorzenienie roślin, prawidłowy rozwój rośliny od okresu powschodowego i zwiększa ich odporność oraz poprawia wartość biologiczną i walory smakowe plonu.